Акваріум з нуля. Що потрібно?

21 / 02 / 2023

 

Акваріум

Сам акваріум для риби, звичайно, важливий, але вони бувають різних форм і розмірів і задовольнять будь-який смак.

Як би спокусливо не було вибрати химерну форму, стандартний прямокутник найкращий з таких причин:

Він має велику площу поверхні по відношенню до свого об`єму. Це важливо для того, щоб дозволити кисню дифундувати у воду та CO2 дифундувати назовні вночі.

Крім того, є багато типів риб, яким потрібне місце для плавання та фізичних вправ, а також тих, яким потрібна площа поверхні субстрату для годування та розмноження, як-от цихліди та соми.

Великі об`єми води більш стабільні, ніж невеликі, з точки зору температури та якості води, вони дозволять вам утримувати набагато більшу різноманітність видів риб і у великій кількості.

Акваріуми об`ємом 54 літри або більше та довжиною 60 см або більше вважаються найбільш придатними для початківців і здатні вмістити 15-20 дрібних тропічних риб або менше дрібних видів холодноводних риб.

Шафа для акваріума

Усі акваріуми слід розміщувати на спеціальних шафах для акваріумів. Звичайні домашні меблі можуть не витримати навантаження  важкого акваріуму, наповненого водою.

У гіршому випадку меблі під ними можуть зруйнуватися. Натомість виберіть правильну шафу для вашої марки та моделі резервуара, яка була розроблена спеціально для підтримки його ваги.

Спеціальні шафи зручні, оскільки вони пропонують місце поза полем зору для розміщення зовнішніх фільтрів живлення - найкращий варіант фільтра для акваріума з тропічною або холодною прісною водою, а також для розміщення горщиків з кормом, наборів для тестування та всіх тих пробок і кабелі. 

Акваріумний обігрівач

Обігрівач має комбінований термостат, який можна налаштувати на 24 за Цельсієм, який буде нагрівати та регулювати задану температуру вдень і вночі, цілий рік, утримуючи ваших риб при температурах,  до яких вони звикли.

Деякі сучасні обігрівачі відображають температуру води в резервуарі, і якщо вона занадто гаряча або холодна, але кожен власник акваріума повинен також озброїтися термометром, щоб здійснити швидкий контроль температури.

Якщо ви не впевнені, який розмір нагрівача вам потрібен, виберіть модель, яка має таку ж або більшу потужність у ватах, як літри води у вашому акваріумі.

Отже, на 100-літровий бак потрібен обігрівач потужністю 100 Вт. Обігрівач на 200 Вт для бака 200 літрів і так далі. Наприклад, якщо у вас є резервуар об`ємом 180 літрів, ви б вибрали наступну модель нагрівача, яка має потужність 200 Вт, оскільки обігрівачі доступні лише в кількох розмірах і зазвичай лише до 300 Вт.

Акваріумний фільтр

Фільтр вважається необхідним обладнанням для всіх акваріумів, оскільки вони є системами життєзабезпечення риб. Жоден акваріум не повинен бути встановлений без системи фільтрації, і вони повинні працювати 24 години на добу, з першого дня.

Фільтри бувають різних форм і розмірів, які підходять для різних акваріумів, і можуть варіюватися за ціною та продуктивністю.

Якщо ви тільки починаєте, внутрішні фільтри популярні, оскільки вони прості у використанні та встановленні та пропонують хороші результати. Якщо ви починаєте, але маєте великий акваріум і хочете найкраще для своїх риб, зовнішній фільтр живлення – це те, що вам потрібно.

Продуктивність фільтра безпосередньо пов`язана з об`ємом фільтрації, що рекомендується, тому можна підбирати потрібну модель як за одним параметром, так і по-іншому. Якщо модель підбирається за продуктивністю, то користуються формулою:

Необхідна продуктивність = 3*1 об`єм акваріума

Наприклад, у нас є акваріум на 200 л, відповідно, рекомендована продуктивність буде не менше 600 л/год.

Освітлення акваріума

Уявіть собі акваріум із тропічною рибою, повний руху та кольорів, а освітлення допоможе оживити все це.

Багато акваріумів постачаються з вбудованим освітленням, але лампочки часто можна замінити на інші, які покращать ріст рослин або колір рибок, або повністю оновити для більш яскравого освітлення .

Резервуари з відкритим верхом потребуватимуть окремого освітлення та кріплень для резервуарів.

Лампі бувають різних видів:

Світлодіодні лампи

Найпопулярнішими вважаються світлодіодні лампи для акваріумів, що мають широкий колірний діапазон. Вони споживають мало енергії, створюють яскраве освітлення та характеризуються тривалим терміном служби.

Люмінісцентні лампи

Мабуть, мають найбільшу популярність серед акваріумістів. Не дивно, оскільки такі світильники мають невисоку вартість, вони споживають трохи енергії і дуже ефективні. До того ж, вони досить довговічні і не нагріваються, що дуже зручно при обслуговуванні акваріума.

Занурювальні лампи

Не є повноцінним джерелом світла для акваріума. Їх переважно застосовують для додаткового освітлення найбільш затінених ділянок. Мають герметичний корпус, завдяки якому прилад можна встановити будь-де безпосередньо під водою. Закріплюється за допомогою присосок.

Комбіноване освітлення

Досвідчені акваріумісти створюють в акваріумі комбіноване освітлення, поєднуючи декілька видів ламп різного світлового спектра. Це дозволяє досягти оптимального рівня освітленості води з урахуванням усіх потреб мешканців та флори штучної водойми.

Можливі комбінації джерел світла:

· люмінесцентні та світлодіодні;

· Металогалогенні та люмінесцентні;

· Світлодіодні або люмінесцентні в поєднанні з ультрафіолетовим підсвічуванням.

Також зустрічаються комбінації із трьох різних світлових джерел.

Акваріумні світильники бувають різних видів, що розрізняються за розташуванням.

Різновиди світильників:

· Зовнішні - найпоширеніший вид;

· Вбудовані в кришку акваріума;

· Занурювальні моделі.

Акваріумні повітряні насоси

Повітряні насоси є додатковим доповненням при облаштуванні акваріума, але вони мають велику перевагу. Повітряні насоси вдувають повітря у воду, де бульбашки поширюють кисень, необхідний для риб.

Фільтри, які хвилюють поверхню води, також створюють кисень, але повітряні насоси роблять це більш спеціальним способом і особливо корисні для надмірно завантажених акваріумів і тих, що містять велику рибу.

Якщо ви запустите повітряний насос і окремий фільтр, якщо фільтр перестане працювати, риби все одно матимуть доступ до кисню, що врятує їм життя в короткостроковій перспективі, поки ви не помітите та не усунете проблему з фільтром.

Одним із важливих елементів комплекту всіх повітряних насосів є зворотний клапан.

Якщо помістити в шафу під акваріумом, у разі відключення електроенергії повітряні насоси можуть засмоктувати акваріумну воду замість видування повітря, тому зворотний клапан запобігає цьому, зупиняючи калюжі та пошкодження повітряного насоса.

 

Прикраса акваріума

Оздоблення акваріума дозволяє рибкам почуватися комфортно, а власнику створити красивий дизайн. Перше, що потрібно, це гравій.

Прагніть до шару глибиною 5 см спереду та 7,5 см ззаду, щоб забезпечити закріплення або пластикові рослини, або глибину вкорінення живих рослин. Гравій може бути натурального або яскравого штучного кольору, і  може відрізнятися за сортом від крупного до дрібного піску.

Популярні прикраси включають каміння, корчі, але переконайтеся, що будь-яка деревина, яку ви використовуєте, підходить для використання в акваріумі, оскільки деякі можуть виділяти в акваріум хімікати, небезпечні для риб.

Наступними після гравію додаються камені, дерево та прикраси, такі як – керамічні або силіконові декораціі у вигляді замків, скал, кораблів, арф, рибок та інші.      

Як наповнити акваріум

Тропічні акваріуми спочатку можна наповнювати водою з-під крана, але є кілька речей, які вам потрібно зробити з цією водою, щоб зробити її безпечною для риб.

Перший необхідний предмет – це дехлоратор. Прості рідини, дехлоратори роблять водопровідну воду безпечною для риб і фільтруючих бактерій, нейтралізуючи хлор.

Деякі органи водопостачання також тепер використовують хлорамін замість хлору, тому, якщо ви не впевнені, виберіть дехлоратор , який нейтралізує обидва, і переконайтеся, що він використовується щоразу, коли ви наповнюєте резервуар водопровідною водою, або додайте водопровідну воду під час заміни води.

Використовуйте згідно з інструкціями після того, як резервуар спочатку наповнений водою, підключіть нагрівач і фільтр і зачекайте.

Після дехлорування також можна додати корисні бактерії. Це рекомендовано для запуску нових біологічних фільтрів, які допомагають підготувати їх до перетворення шкідливих рибних відходів у менш токсичні речовини.

Ваш резервуар повинен нагрітися до потрібної температури протягом 24 годин. Дехлоратори спрацьовують миттєво, але в перші кілька днів і тижнів новий акваріум слід дуже помірно заселяти кількома витривалими рибами, щоб уникнути синдрому нового акваріума. 

Набори для тестування акваріума

Якщо у вас є акваріум і ви утримуєте рибок, вам знадобляться тестові набори. Вода в акваріумі може бути кришталево чистою, але смертельно небезпечною, і єдиний спосіб дізнатися, чи безпечно в ній тримати рибок, – за допомогою тестових наборів.

Для нового акваріума знадобляться чотири тестові набори: pH, аміак, нітрит і нітрат. Вони дозволять вам контролювати якість води в нових і зрілих резервуарах і забезпечать систему раннього попередження, якщо якість води почне падати.

Тестуйте щодня, поки резервуар дозріває - щоб спостерігати за різким зростанням рівня токсичного аміаку та нітритів, а потім починає падати, а потім, коли резервуар дозріє, рекомендується щотижневий тест.

 

Інші необхідні речі для акваріума

Кожному власнику акваріума потрібна сачок для лову риби, адже ніколи не знаєш, коли вона тобі знадобиться. Діаметр сітки має бути ширшим, ніж ваша найбільша риба, і її складно ловити, наприклад, даніо, що швидко плавають, найкраще ловити двома сітками: одну попереду, а іншу позаду.

Вам також знадобиться щітка або магніт для водоростей, щоб регулярно витирати зелені водорості з переднього скла, і сифонна трубка для видалення води під час заміни води.

Найкориснішою сифонною трубкою є комбінована сифонна трубка з гравійним вакуумом. Ці прості, але дуже ефективні трубки дозволяють висмоктувати бруд із гравію одночасно з видаленням води.

 

Озбройтеся різними сухими кормами та замороженими кормами для риб, які плавають на різних рівнях і мають різні харчові потреби.  

 

Версия для печати

(нет товаров)

Оформить заказ

Статьи

Распространенные болезни подводных жителей и их лечение

Болезни и лечение аквариумных рыб, средства для лечения рыб...

Как правильно подобрать рыб в аквариум

Как правильно подобрать рыб в аквариум, соседство рыб, уход за рыбами, температурный режим для рыб...

Архив

Новости

04.01.2023З Новим роком 2023!

legit mail order bride Нехай Новий рік пренесе Перемогу та Мир нашій Україні!...

07.01.2022З Новим роком та Різдвом Христовим!

З Новым роком! З Різдвом Христовим! Бажаємо Вам творчої наснаги, завзяття в роботі, миру, благопол...

31.12.2020График работы магазина на период Новогодних праздников

  В период Новогодних праздников магазин будет работать в следующем режиме:31 декабря и 1, 2...

07.03.2020С 8 Марта!

  С Международным женским днем!Пусть будет много счастья в нём,И красоты, сюрпризов ярких,И ...

24.12.2019График работы магазина в период Новогодних праздников

Дорогие друзья, поздравляем вас с Новым годом и Рождеством! Желаем вам в грядущем году м...